Babilon MMA 6 - Ceremonia ważenia otwarta dla kibiców!!!

Już w najbliższą sobotę Tomasz Babiloński dostarczy kibicom dawkę MMA na najwyższym poziomie. Podczas Babilon MMA 6 w Raszynie wystąpi polska czołówka mieszanych sztuk walki. Oficjalne ważenie odbędzie się dzień wcześniej w stołecznej restauracji Champions.

Na plan pierwszy Babilon MMA 6 wysuwają się dwa pojedynki, które powinny rozgrzać publiczność do czerwoności. W walce wieczoru, której stawką będzie pas mistrza organizacji w kategorii półśredniej, zmierzą się Daniel Skibiński i Paweł Pawlak.

Obaj są notowani w polskiej czołówce dywizji do 77 kg. Pawlak to były zawodnik UFC. Ma za sobą trzy wygrane starcia w tym dwa dla organizacji Babilon MMA. Jest znany z efektownego stylu walki, co widać w rekordzie. "Plastinho" ma na koncie 14 zwycięstw, z czego aż 11 przed czasem. Warto też zaznaczyć, że sam nigdy nie przegrał przez nokaut czy poddanie.

Skibiński również notuje imponującą serię. Zawodnik Ankosu MMA ma za sobą sześć zwycięstw z rzędu (trzy z nich stoczył dla organizacji Babilon MMA). "Skiba" pokonał kolejno Łukasza Szczerka, efektownie walczącego Davy'ego Gallona i groźnego Giovanniego Melillo. Na znokautowanie tego ostatniego Skibiński potrzebował zaledwie 20 sekund.

W drugim pojedynku wieczoru wystąpią dwaj zawodowi strażacy i czołowi przedstawiciele dywizji średniej nad Wisłą: Rafał Haratyk oraz Maciej Różański. Ten pierwszy stoczy w sobotę swój czwarty pojedynek dla organizacji Babilon MMA. Wszystkie z nich rozstrzygnął na swoją korzyść, pokonując kolejno Łukasza Bieńkowskiego, Johana Romminga i Marcina Naruszczkę. Różański swoje ostatnie pojedynki toczył dla organizacji ACB. W ostatnim starciu pokonał przed poddanie Dana Hope'a.

W sobotni wieczór w Raszynie kibice obejrzą łącznie 7 pojedynków. Ceremonia ważenia odbędzie się w piątek o godzinie 13:00 w warszawskiej restauracji Champions i będzie otwarta dla kibiców.

Bilety na galę są dostępne w serwisie eventim.pl. Transmisję będzie można oglądać na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 6:

Walki wieczoru
77,1 kg: Daniel Skibiński (12:5, 2 KO, 2 Sub) - Paweł Pawlak (14:3, 8 KO, 3 Sub) - o pas mistrzowski
83,9 kg: Rafał Haratyk (10:3:2, 2 KO, 4 Sub) - Maciej Różański 10:2 (2 KO, 7 Sub)

Karta główna:

65,8 kg: Damian Zorczykowski (5:2, 1 KO, 3 Sub) - Adrian Kępa (5:3, 3 KO, 2 Sub)
120 kg: Michał Orkowski (4:2, 3 KO, 1 Sub) - Łukasz Brzeski (5:1, 3 KO, 2 Sub)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (PRO DEBUT) - Filip Lamparski (1:1)
77,1 kg semi pro: Gabriel Żmudzin - Jakub Niewiadomski
65,8 kg semi pro: Tomasz Smyk - Paweł Szumlas