Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach. Po pięciu latach oczekiwania odbędzie się walka Kamińskiego z Wróblewskim

 

Aż 5 lat czekali na bezpośrednią walkę utalentowani Piotr "Bodzio" Kamiński (3-3) i Piotr "Morales" Wróblewski (4-3). Do długo oczekiwanego starcia młodych zawodników dojdzie 16 sierpnia na „Babilon MMA 9” w Międzyzdrojach. Transmisja z gali Tomasza Babilońskiego w sportowych kanałach Polsatu.


- Jak mówi stare porzekadło, co się odwlecze, to nie uciecze... Miałem walczyć z Wróblewskim w 2014 roku na zakończenie kariery amatorskiej, ale z jakichś powodów Piotr odwołał swój występ, a że było sporo czasu do gali to udało się znaleźć zastępstwo i pokonałem Krzysztofa Kwietnia. Czas na bezpośredni pojedynek, już w zawodowej klatce i do tego na telewizyjnej gali. Tego było mi potrzeba - mówi 23-letni Piotr Kamiński.
Piotr Kamiński pochodzi z Drawska Pomorskiego, a na co dzień trenuje w Czerwonym Smoku i Alliance BJJ w Poznaniu. W debiucie na galach organizacji Tomasza Babilońskiego zmierzy się z 20-letnim Piotrem Wróblewskim, którego widział niejednokrotnie na galach MMA.

- Od tego czasu obaj zrobiliśmy duże postępy, moi trenerzy wierzą we mnie i twierdzą, że wyglądam lepiej od rywala. Oczywiście oktagon wszystko zweryfikuje. Postawiłem wszystko na jedną kartę, bo chcę odnosić wielkie sukcesy w Mieszanych Sztukach Walki. Ponad rok temu przeniosłem się do Poznania, by móc trenować w bardzo dobrym klubie i robić to co kocham. MMA to nie tylko pasja, dla mnie jest całym życiem – przyznał zawodnik wagi piórkowej.
Treningi sportów walki zaczął od brazylijskiego ju-jitsu w Drawsku Pomorskim, potem ćwiczył w Stargardzie Szczecińskim, aż przeniósł się do Poznania. Jak podkreśla, ma bardzo dobrych trenerów i grupę sponsorów.

– Nakręcają i motywują mnie konkretne stawki pojedynków, lubię walczyć o coś, wtedy udaje mi się wykrzesać z siebie 110 procent. Zdarzały się też przegrane, ale najważniejsze, że potrafiłem się po nich odbić i wrócić do wygrania. Dlatego nie sugeruję się dwoma porażkami z rzędu Piotra Wróblewskiego. Mam swoją życiową szansę i chcę ją wykorzystać, a on też ma konkretny cel – przerwać złą passę.
Do tej pory Kamiński najtrudniejszą walkę stoczył z Sebastianem Przybyszem. – Sądziłem, że uda mi sprowadzić go do parteru, ale to był rywal-beton, nie do wywrócenia.
Na gali „Babilon MMA 9” w Międzyzdrojach, w walce wieczoru Michał Kita spotka się z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą. Rywalem Piotra Niedzielskiego będzie inny zawodnik z Kraju Kawy Uelliton Silva.

W innych starciach Mateusz Ostrowski będzie bił się z Łukaszem Sudolskim, Paweł Pawlak z Tomaszem Romanowskim, a pracująca jako ratowniczka na międzyzdrojskiej plaży Eliza Kuczyńska powalczy z Olgą Michalską. Transmisja na sportowych kanałach Polsatu.