Debiut w oktagonie znakomitej kickboxerki - Róży Gumiennej

 

Róża Gumienna Babilon MMA 10

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Róża Gumienna zaczyna karierę w Mieszanych Sztukach Walki. Nadchodzi najbardziej wyczekiwany debiut w kobiecym MMA w Polsce! Pierwszą walkę, Róża stoczy na gali „Babilon MMA 10” – „Podziemny Krąg”, która odbędzie się 26 października w Kopalni Soli w Wieliczce. Nie ma taryfy ulgowej dla Róży! Jej rywalką będzie litwinka, wielokrotna medalistka zawodów grapplingowych, doświadczona w różnych formułach, Anželika Petkevičiute (1-1).

- Temat MMA od dłuższego czasu pojawiał się w mojej głowie, ale bardzo niewinnie. Jednak od 1,5 roku myśli te stały się bardziej intensywne, pewnie trochę za sprawą mojego menadżera i mojego trenera. Treningi parterowe rozpoczęłam w poprzednie wakacje, ale były to okazjonalne zajęcia. Wraz z początkiem tego roku jednostek treningowych było coraz więcej, a typowe przygotowania rozpoczęłam w maju - mówi Róża Gumienna, która podpisała kontrakt z federacją Tomasza Babilońskiego.

W kickboxingu wrocławianka zdobyła m.in. złoty medal Mistrzostw Świata w low-kicku i brązowy w K1 oraz srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy w K-1, a także brązowy w low-kicku. A już za kilka tygodni spróbuje swych sił w MMA podczas gali tradycyjnie organizowanej przez Tomasza Babilońskiego 125 metrów pod ziemią w Komorze Warszawa.

- Najtrudniejsze jest połączenie wszystkich składowych MMA. Dużo pracuję na defensywnymi zapasami, wybronami obaleń. Oczywiście będę chciała bazować na swoich umiejętnościach kickboxerskich, ale muszę być gotowa na każdą ewentualność. Nie byłam jeszcze w Kopalni Soli, ale być może przed galą wybiorę się jeszcze na rekonesans do Wieliczki. Jedyne co mnie trapi, to jak panujący tam mikroklimat wpłynie na moją dyspozycję… Z drugiej jednak strony, będzie on taki sam dla mnie i mojej rywalki - powiedziała Róża Gumienna.

Na gali „Babilon MMA 10” – „Podziemny Krąg” jej przeciwniczką będzie Anželika Petkevičiute (1-1), która startuje zawodowo w MMA, już od ponad 2 lat. Anželika to zawodniczka wywodząca się z grapplingu, gdzie odnosi wiele sukcesów. Dodatkowo, regularnie startuje też w innych formułach, w tym mieszanych i mimo młodego wieku (20 lat), pochwalić się może nieporównywalnie większym doświadczeniem w MMA i formułach parterowych, niż odkrywająca dopiero ten sport i debiutująca, Róża Gumienna (0-0).

- Niewiele wiem o litewskiej rywalce, ale to co jest najistotniejsze to fakt, że wywodzi się z parteru i na pewno będzie chciała wykorzystać swoje umiejętności – przyznała Gumienna.

Róża Gumienna jest nie tylko świetną kickboxerką, ale też potrafiła połączyć sport z nauką. We wrześniu 2018 roku uzyskała tytuł naukowy Doktora Nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie na co dzień jest wykładowczynią. Specjalizuje się w Teorii Treningu Sportowego.

- Jestem kobietą, która jak coś robi to na 100 procent, nie akceptuję półśrodków. Tak było w kickboxingu, tak będzie w Mieszanych Sztukach Walki - dodała zawodniczka Babilon MMA.

Podczas pierwszej na świecie gali MMA zorganizowanej pod ziemią dojdzie też do pierwszej w Polsce walki unifikacyjnej o dwa pasy mistrzowskie. O tytuły w wadze piórkowej walczyć będą były Mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i specjalizujący się w twardych formułach w kickboxingu (K-1, low kick, muay-thai) Adrian Zieliński (19-8). Mistrz parteru ze świetnym stójkowiczem to gratka dla fanów MMA. To jednocześnie początek współpracy Tomasza Babilońskiego z twórcą organizacji Fight Exclusive Night Pawłem Jóźwiakiem.


BABILON MMA 10” – „PODZIEMNY KRĄG” W KOPALNI SOLI „WIELICZKA”
Historyczna walka unifikacyjna w polskim MMA

Takiego wydarzenia w MMA nigdy nie było! „Podziemny Krąg” to pierwsza gala na świecie zorganizowana pod ziemią. W dniu 26 października w Kopalni Soli „Wieliczka” dojdzie też do pierwszej w Polsce walki unifikacyjnej o dwa pasy mistrzowskie w Mieszanych Sztukach Walki. Daniel Rutkowski spotka się z Adrianem Zielińskim.

- W Komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, walczyło wielu znakomitych bokserów, a przed 2 laty w wielickiej kopalni soli jedną z pierwszych swoich walk w MMA stoczył Szymon Kołecki, Mistrz i Wicemistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Jeszcze większe emocje gwarantujemy za kilka tygodni w Kopalni Soli „Wieliczka”– zapowiada Tomasz Babiloński, który od kilkunastu lat organizuje podziemne gale.

Szef federacji Babilon MMA łączy siły z twórcą organizacji Fight Exclusive Night Pawłem Jóźwiakiem. Zjednoczenie dwóch prężnie działających promotorów oznacza pojedynki unifikacyjne o pasy mistrzowskie w MMA.

- W polskich Mieszanych Sztukach Walki, które zdobywają ogromną popularność, takiego wydarzenia jeszcze nie było. Współpraca Babilon MMA z FEN to walki na jeszcze wyższym poziomie pomiędzy absolutnymi mistrzami polskiej sceny Mieszanych Sztuk Walki. Zdobycie dwóch pasów będzie przepustką do kariery międzynarodowej. Wraz z Pawłem Jóźwiakiem pokazujemy jak ważny jest sport, a po drugie, że promotorzy też potrafią dogadać się i współpracować – mówi Tomasz Babiloński.

Na gali w Kopalni Soli „Wieliczka” o tytuły w wadze piórkowej walczyć będą były Mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i specjalizujący się w twardych formułach w kickboxingu (K-1, low kick, muay-thai) Adrian Zieliński (19-8). Mistrz parteru ze świetnym stójkowiczem to gratka dla fanów MMA.

- Takich hitowych starć z udziałem mistrzów obydwu federacji zaplanowaliśmy jeszcze więcej. Zaczynamy od niezwykle ciekawego starcia „Rutka” Rutkowskiego z Zielińskim. „Podziemny Krąg” będzie dla jednego z nich trampoliną do jeszcze większych wyzwań. Tak jak kiedyś udało mi się doprowadzić Krzysztofa Głowackiego do Mistrzostwa Świata w boksie zawodowym, tak również w MMA celem jest ciężka praca i przygotowanie zawodnika dla największej federacji – UFC. Mariaż Babilon MMA z FEN wyłoni fighterów gotowych na zwycięstwa w Ameryce – przyznał Tomasz Babiloński.

Na pierwszej w historii podziemnej gali MMA i jednocześnie jubileuszowej dla federacji Babilon MMA kibice obejrzą 6 walk. Pełna karta zostanie wkrótce ogłoszona. W oktagonie wystąpią m.in. Łukasz Brzeski, Michał Gutowski, Adrian Błeszyński i Michał Pietrzak oraz medalistka Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Róża Gumienna.

Babilon MMA 10 - Kup bilety>>>