Babilon MMA 6: pojedynek talentów w Raszynie

Babilon MMA 6, Raszyn, Kacprzak vs LamparskiPiotr Kacprzak i Filip Lamparski to kolejni bohaterowie gali Babilon MMA 6, która odbędzie się 15 grudnia w podwarszawskim Raszynie. Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii piórkowej.

Piotr Kacprzak jest doskonale znany kibicom, którzy oglądali poprzednie edycje Babilon MMA. Pierwszą walkę dla organizacji Tomasza Babilońskiego stoczył w marcu tego roku w Radomiu. We własnym mieście pokonał wówczas przez decyzję Daniela Matuszka. Trzy miesiące później Kacprzak wygrał na punkty z Pawłem Szumlasem. Oba te pojedynki były toczone w formule "semi pro". Po bogatej karierze amatorskiej czas na debiut zawodowy. Kacprzak to przede wszystkim specjalista w brazylijskim jiu-jitsu, które szlifuje w radomskim klubie Marga Submission Fighting Gym.

Filip Lamparski reprezentuje Daas Berserkers Team Bielsko-Biała. W Raszynie stoczy trzecią zawodową walkę. W profesjonalnym debiucie pokonał Armana Wilskiego. Jego drugie zawodowe starcie śmiało może kandydować do miana jednej z walk roku w Polsce. W czerwcu tego roku Lamparski stoczył pasjonujący bój z Adrianem Kępą. Zwyciężył Kępa przez poddanie, ale Lamparski zaprezentował się bardzo solidnie.

Przypomnijmy, że arcyciekawie zapowiadają się walki wieczoru gali Babilon MMA 6. W walce o pas kategorii półśredniej zmierzą się Daniel Skibiński i Paweł Pawlak. W 3-rundowej rankingowej walce naprzeciwko siebie staną przedstawiciele czołówki dywizji średniej w Polsce: Rafał Haratyk i Maciej Różański. Łącznie kibice obejrzą 6 walk zawodowych i dwie amatorskie.

Bilety na to wydarzenie są w sprzedaży w serwisie eventim.pl. Gala będzie pokazywana na antenach grupy Polsat.

Karta walk Babilon MMA 6:

Walki wieczoru
77,1 kg: Daniel Skibiński (12:5, 2 KO, 2 Sub) - Paweł Pawlak (14:3, 8 KO, 3 Sub) - o pas mistrzowski
83,9 kg: Rafał Haratyk (10:3:2, 2 KO, 4 Sub) - Maciej Różański 10:2 (2 KO, 7 Sub)

Karta główna

65,8 kg: Damian Zorczykowski (5:2, 1 KO, 3 Sub) - Adrian Kępa (5:3, 3 KO, 2 Sub)
120 kg: Michał Orkowski (4:2, 3 KO, 1 Sub) - Łukasz Brzeski (5:1, 3 KO, 2 Sub)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (PRO DEBUT) - Filip Lamparski (1:1, 1 KO)


Drukuj   E-mail